Patříte mezi letošní maturanty a rozhodujete se, co dál? Po střední škole to bude velká změna. Máte na výběr spoustu možností, jak s nabytou svobodou a maturitním vysvědčením naložit. Nastoupíte na vysokou školu, půjdete do práce, nebo snad začnete podnikat?
A už jste slyšeli o pomaturitním studiu jazyků? Ne? Tak čtěte dále a my vám o něm řekneme vše, co potřebujete. Třeba zjistíte, že je to přesně to, co jste hledali!

Pomaturitní studium v praxi

Pro nástup do pomaturitního studia nemusíte určitě skládat žádné přijímací zkoušky – jediné, co vás čeká, jsou rozřazovací testy. Pomocí těch vás jazyková škola rozdělí do skupin, podle počáteční úrovně jazyka.

11
 
Výuka samotná pak probíhá 20 hodin týdně. Pro vaši představu jsou to zkrátka čtyři hodiny denně intenzivního studia. Zbytek dne máte volný! Máte tedy čas si něco při studiu i přivydělat. Ale nezapomeňte, že docházka je povinná ze 70 %. Výuka je však tak intenzivní, takže nehrozí, že by vás přestala bavit.

Intenzivní rok cizího jazyka

Když už jsme zmiňovali jazyky, dobré jazykové školy jich většinou dávají na výběr vícero. Tak třeba Jazyková škola PELICAN na příští školní rok nabízí pomaturitní studium angličtiny, němčiny a španělštiny. Pokud vás láká představa posunout se v jednom z těchto jazyků rychle a efektivně o pár úrovní výš, pak studium v pomaturitních kurzech, je přesně pro vás.

Status studenta

Se statusem studenta můžete využívat všech slev a výhod, které studentský život poskytuje. Státní sociální podporu, zdravotní pojištění, úlevy na daních nebo zlevněné jízdné. Zadarmo ve škole dostanete při nástupu také kartičku ISIC, takže to máte se vším všudy.

22
 
Hodí se však vědět, že nárok na status studenta máte pouze tehdy, když nastoupíte do pomaturitního studia ve školní rok bezprostředně následujícím po maturitní zkoušce. Zní to trochu složitě, proto se neboj zeptat a do jazykovky zavolej nebo napiš.

Ale to není vše

Mít status studenta je samo o sobě opravdu skvělá věc. Ale díky pomaturitnímu studiu můžete mít víc. Znáte to přísloví, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem? To platí i tady. U PELICANa totiž dostanete zdarma další jazykový kurz na celý rok. To by byla škoda nevyužít ne?
Jako novinku si pak můžete do tohoto kurzu přivézt také kamaráda nebo příbuzného. Protože ve dvou se to lépe táhne a v případě jazyků to platí dvojnásob!
 
33

Dobrá zábava zaručena

Ve svém pomaturitním studiu strávíš rok plný učení, ale také zábavy a objevování nových věcí a kultur. Protože studovat jazyky neznamená jen sedět někde v učebně. Je potřeba poznávat nové lidi a hlavně komunikovat! S dobrými lidmi kolem sebe jde vše snáze.
Zaujala vás možnost pomaturitního studia? Chtěli byste vědět ještě něco? Neváhejte napsat nebo zavolat do Jazykové školy PELICAN a zajistěte si své místo v kurzu. A pospěšte si, volných míst každým týdnem rychle ubývá!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup