Peněženka k našemu životu neodmyslitelně patří. Peníze jsou totiž i v současné době stále prostředníkem mezi vydanou energií ve formě práce, odváděnou ve prospěch společnosti, a energie přijaté, kterou naopak získáváme nákupem zboží, co vyrobil někdo jiný. I v dnešní digitalizované době má svůj význam placení v hotovosti – bankovkami a mincemi. Proč tomu tak je?

Proč platit v hotovosti

Máte platbu plně pod kontrolou a ve vaší režii – platíte-li kartou, nebo převodem z internetového bankovnictví, jste plně závislí na elektronickém systému. Jestliže chcete mít skutečně pod kontrolou svou platbu, je to možné pouze skrze bankovky a mince.
Rituál – bankovky představují pro mnohé z nás určitý rituál, držíme je v ruce, dotýkáme se jich, je to něco jako pro kuřáky cigareta, nebo pro čtenáře kniha. Nenahradí ji ani elektronická čtečka, ani elektronický spalovač tabáku, ani neviditelný datový bankovní převod. Pánská peněženka se sponou na bankovky je skvělá příležitost, jak mít u sebe dostatek financí a zároveň si s nimi pohrát, jako s uměleckým výtvorem, který vznikl v ateliéru talentovaných výtvarníků.